Události a reportáže

Šachy na Suchdole

Dne 29. června 2021 uspořádal Šachový klub Praha Suchdol ve spolupráci s Městskou částí Praha-Suchdol šachové odpoledne. Na Suchdolském náměstí se od 15 hodin scházeli milovníci královské hry všech věkových kategorií, aby si vyzkoušeli hru s obřími šachy nebo zasedli k simultánní partii, kterou odehrála přebornice České republiky z roku 1997, mezinárodní mistryně Gabriela Lněničková. Na programu byl také šachový turnaj, kterého se zúčastnilo celkem 10 hráčů. Po šestikolové bitvě, jež se sehrála v rytmu přibližně 10 minut na partii, předvedli hráči velmi vyrovnané výkony. První místo nakonec obsadil Félix Galán Fernádez s plným počtem bodů (6), na druhé příčce skončil se svou brilantní hrou Jiří Erban s pěti body a na třetí příčce se umístil se čtyřmi body výborný hráč Karel Aim. Všichni účastníci šachového odpoledne si mohli též vyzkoušet řešitelskou soutěž při luštění šachových úloh různé obtížnosti. Této disciplíny se nejlépe zhostil již zmiňovaný Karel Aim, který správně vyřešil všechny zadané úlohy. Na své si přišli i nejmladší budoucí šachistky a šachisté, pro které byl připravený pracovní list, jenž zábavnou formou představoval šachové figurky. Za jeho náležité vyplnění bylo odměněno více než dvacet „šachových nadějí“ zmrzlinou od Dona Cafeta.

Tímto bychom rádi poděkovali všem suchdolačkám a suchdolákům, kteří si přišli na akci zahrát šachy, vyluštit úlohy nebo se jen podívat. Budem rádi, když nám zachováte přízeň a dorazíte si zahrát šachy i do nově vzniklého šachového klubu, který se nachazí na Suchdolském náměstí v Komunitním centru Půda (budova radnice, 4. patro). Pokud epidemiologická situace dovolí, trénujeme pravidelně dvakrát týdně a pro šachovou sezónu 2021/2022 máme velké plány! Rádi bychom vstoupili do Pražské šachové ligy. Tak neváhejte a přijďte, budeme potřebovat hráčky i hráče do týmu. Více informací najdete na webové stránce www.sachyprahasuchdol.cz nebo pište na klubový email sachy.prahasuchdol@gmail.com. Budeme se na Vás těšit. Šachu zdar!

PS: Velký dík patří také Městské části Praha-Suchdol za pomoc při organizaci celé akce i za možnost užívání hrací klubovny v Komunitním centru. Dále pak děkujeme za zapůjčení šachového materiálu šachovému oddílu TJ DUKLA Praha, DDM Praha-Suchdol a ZŠ M. Alše.